Bloger, a współpraca z markami – Primacol decorative

Czasem patrzę z zazdrością na blogerów, których publikują regularnie wpisy i pojawiają się kilka razy dziennie w mediach społecznościowych. Marzę o tym żeby zostać takim profesjonalnym blogerem, a co? Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że potrzeba czegoś więcej niż kilku szarych komórek i laptopa.

Obserwuję wiele blogerek, głównie w temacie branżowym, czyli w kontekście projektowania wnętrz, budowy domu czy DIY. Są to dziewczyny, które często rezygnują z pracy na etacie, aby rozwijać swojego bloga, swoją społeczność w social media i poświęcają temu 100% uwag i czasu każdego dnia.

Systematyczna codzienna praca i utrzymywanie kontaktu ze społecznością w internecie to jeden z najważniejszych elementów. W końcu jaki sens by miały nawet najlepsze z publikowanych treści jeśli nie było by komu ich czytać.

Są też takie kozaczki, które jednocześnie wychowują dzieci, pracują jako Architekt lub Projektant Wnętrz, a w między czasie znajdują jeszcze czas i siłę na to żeby pojawiać się 3 razy dziennie na Instagramie, ogarniać ogromną grupę na FB i pisać bloga, którego czyta kilkadziesiąt tysięcy, jak nie kilkaset.

Tutaj już trzeba mieć super moc.

Jako bloger angażuje się w różne wydarzenia, które mogą mi pomoc zarówno w blogowaniu jak i w mojej codziennej pracy Projektanta Wnętrz. Moje wyjazdy na warsztaty i eventy dla blogerów to duża dawka inspiracji i możliwość podpatrzenia tego jak w tym temacie odnajdują się profesjonaliści dla, których blogowanie to nie tylko pasja i hobby, ale codzienność, sposób na życie i również w wielu przypadkach praca zarobkowa.

Przy okazji jednego z takich spotkań narodził się pomysł współpracy z marką Primacol decorative.

Marka Primacol decorative we współpracy ze Stodolove – jak to się zaczęło

Z Maciejem Aronowiczem znamy się od co najmniej 7 lat. Poznaliśmy się przy okazji Targów About Design, które były przez kilka sezonów organizowane w Gdańsku (niestety obecnie nie ma już targów związanych z wyposażeniem wnętrz w Trójmieście).

Maciek pracował wtedy w wydawnictwie Publikator na zaproszenie, którego pełniłam dyżury jako eksperta na ich stoisku oraz byłam prelegentem. Maciej po jakimś czasie zmienił nico kierunek, pozostając jednak w temacie wnętrz i zaczął pracę w firmie Unicell, który jest właścicielem między innymi marki Primacol decorative.

Dlatego kiedy w zeszłym roku w czerwcu po raz pierwszy pojawił się temat współpracy z marka Primacol byłam bardzo podekscytowana. Wtedy z Maciejem spotkałam się przy okazji seebloggers w Gdyni i poruszyliśmy temat testowania produktów nie tylko w moich projektach ale i tez przy okazji tematu Stodolove.

Nigdy nie wchodzę we współpracę z firmami na których produktach wcześniej nie pracowałam dlatego pierwsza i najważniejsza sprawa są testy. Pierwszy test jaki udało nam się przygotować to malowanie mojego gabinetu w naszym biurze w Gdyni. Nie było jeszcze relacji bo całość jeszcze nie jest wyremontowana wiec ten temat podejmiemy za jakiś czas.

Efekty dekoracyjne Primacol decorative od kuchni – wizyta w fabryce

Nie mogłam jednak odmówić, kiedy otrzymałam zaproszenie do siedziby firmy Unicell do Wasilkowa koło Białegostoku, bo gdzie najlepiej testować produkty jak nie w miejscu ich wytwarzania. Zwiedziłam fabrykę, magazyny, laboratorium oraz dla mnie najbardziej rozrywkową cześć dekoratornie.

Miałam okazje zapoznać się z technikami nakładania różnych rodzajów farb z efektem dekoracyjnym oraz przećwiczenia na własnej skórze jak wykonuje się efekt betonu przy pomocy farby betonowej. Nie wiedziałam, że jest to tak prosty sposób, który dowolnie można modyfikować w zależności od tego jaki efekt chce się uzyskać.

Nie będę ukrywać, że jedną z najprzyjemniejszych rzeczy w mojej pracy zawodowej są właśnie wyjazdy na szkolenia, kiedy mogę poznać nowych ludzi, technologie i zapoznać się z produktem na miejscu w fabryce.

Zaskoczyła mnie jeszcze jedna rzecz o której mogliście się niedawno dowiedzieć z mojego profilu firmowego, a mianowicie, zostałam zaproszona do współpracy przy wybieraniu nowej palety kolorów do farb dekoracyjnych z brokatem Let’s shine Primacol Decorative.

Pierwszy raz miałam okazję uczestniczyć w tego typu selekcji kolorystycznej i co dla mnie bardzo ważne, bo miałam realny wpływ na paletę kolorów do tego produktu.

Jestem bardzo dumna z tego, że obdarzono mnie tak ogromnym zaufaniem jako eksperta, w szczególności, że cały czas staram się rozwijać i być na bieżąco z tym co dzieje się w designie i architekturze. Mam nadzieję że kolory jakie wybrałyśmy wspólnie z Project Manager Joanną Sawulską będą cieszyły się dużą popularnością wśród użytkowników.

Całą operacja nie była jawna do zeszłego tygodnia kiedy ogłoszono wejście na rynek nowych kolorów, dlatego dopiero teraz mogłam się z Wami podzielić tą rewelacją.

Poniżej kilka zdjęć z mojej marcowej wizyty, oraz najnowszy wzornik kolorów Let’s shine Primacol Decorative.

Autor

Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Gdańskiej. Architekturą wnętrz zajmuje się od 2003 roku. Doświadczenie zdobywała pracując w trójmiejskich biurach architektonicznych. Od 2006 roku właścicielka Pracowni Projektowej Dragon Art, która w 2016 roku zmieniła nazwę na Anna Maria Sokołowska Architektura Wnętrz. Laureatka wielu konkursów z zakresu architektury wnętrz, również na arenie międzynarodowej. Od kilku lat juror w konkursach „Dobry design” oraz „Diament Meblarstwa”. Prowadzi wykłady i warsztaty z tematyki związanej z projektowaniem wnętrz, oraz dzieli się swoim doświadczeniem na łamach portali i prasy branżowej. Architekt z powołania, z pasji i życiowej miłości do architektury, pięknego designu i funkcjonalnych rozwiązań. Uwielbia prostotę i funkcjonalność, Inspiracji szuka w architekturze modernistycznej i skandynawskim designie. Podróżuje po targach i festiwalach branżowych w Polsce i w Europie, żeby być na bieżąco z panującymi na rynku trendami. Prywatnie mama Adrianka.

Napisz komentarz